Smlouva o účasti na řešení vědeckého projektu týkajícího se efektivnosti programu Antivirus mezi Katedrou manažerské ekonomie a Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí, v.v.i.

Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta podnikohospodářská uzavřela smlouvu s Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí, v.v.i. o spoluúčasti na řešení vědeckého projektu:

„Efektivnost nástrojů APZ v období konjunktury a v období COVID krize, se zřetelem na dlouhodobě nezaměstnané“.

Pracovníci Katedry manažerské ekonomiky se budou věnovat zejména zhodnocení dopadu programu Anitivirus (MPSV) v České republice na zaměstnanost podpořených podniků s cílem odhadnout zaměstnanost či pracovní místa, která byla programem zachována. Zároveň bude zhodnocena efektivnosti programu Antivirus s ohledem na komplexní náklady na jednoho nezaměstnaného. Projekt bude řešen v období 2021 – 2022.

Vedoucím řešitelského týmu za Katedru manažerské ekonomie je doc. Ing. Tomáš Pavelka, Ph.D.